Keliautojai, siekiantys geriau suprasti šalį, jos žmones ir kultūrą, turėtų atvykti ir pamatyti šios šalies šventinį šurmulį. Supratę, kodėl žmonės švenčia vieną ar kitą dieną, lengviau suprasime ir kas jie tokie. Taigi, kelionės į Turkiją tikrai nebijokite planuoti islamiškų švenčių metu. Ne paslaptis, jog Turkijoje, kaip ir kitose musulmoniškose šalyse, religija vaidina itin svarbų vaidmenį (98 % visų gyventojų čia išpažįsta islamą ir tik 2% sudaro žmonės, išpažįstantys kitas religijas). Taigi, religinės šventės čia švenčiamos tikrai aktyviai.
Viena didžiausių religinių švenčių – Seker Bayrami. Tai trijų dienų šventė, kuomet valgomi įvairiausi saldumynai. Ši šventė žymi Ramadano (pasninko mėnesio) pabaigą. Bene svarbiausia musulmonų religinė šventė – Kurban Bayrami. Verčiant pažodžiui tai reiškia „aukojimo šventę“. Šventė trunka net keturias dienas, jos metu yra skerdžiamas ėriukas, o jo mėsa dalinama sunkiai gyvenantiems žmonėms. Šventės kilmės šaltinis – Koranas. Ibrahimas išėjo į dykumą paaukoti savo sūnaus, nes taip jam Dievas liepęs įrodyti savo tikėjimą. Jis beveik buvo pasiruošęs nužudyti savo sūnų, kai Dievas jam pasiuntė avinėlį, kad jį paaukotų vietoj sūnaus. Šiandien daugelis turkų šeimų per šią šventę perka avinėlį aukojimui. Jo mėsą dalina į tris dalis – viena dalis atiduodama vargšams per labdaros organizacijas, antra – artimiesiems, o trečia – suvalgoma pačių. Per šią šventę visa giminė sueina kartu.
Religinių švenčių datos kasmet keičiasi, kadangi musulmonai šventes skaičiuoja pagal mėnulio kalendorių, kuris nuo saulės kalendoriaus skiriasi 10-11 dienų. Šiemet Seker Bayrami bus švenčiama: rugsėjo 8-10 dienomis, o Kurban Bayrami bus švenčiamas: lapkričio 16-19 dienomis.